Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bebeklere su verirken dikkatli olmak lazım
#1

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

Bebeklere su vermek tehlikeli mi?Yapılan araştırmalarda bebeklere su vermenin tehlikeli sonuçlar doğurabileceği ortaya çıktı. Birçok uzman bu konu hakkında farklı  farklı fikirler söylesede yapılan araştırma sonuçları bir hayli korkutucu.

yeni-dogan-bebek-beslenmesi-600x500.jpg

 

Bebeklerin suya ihtiyacı varmı?Bebeklere ilk altı ay sadece anne sütü verilmesi gerektiği belirtilir. 6. Aydan sonra ise su vermeye başlamak normal ve sağlıklı bir durum olarak kabul edilir. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda bebeklerin sadece anne sütüyle suya ihtiyaç duymadan beslenmesinin daha sağlıklı olduğu belirtiliyor.


Bebeklerin beslenmesi, sütten kesilen bebekler, bebeklerin uyku eğitimi gibi birçok konuda uzman görüşleri var. Su zararsız bir içecek gibi görünebilir. Ancak araştırmalara göre bebeğinize su vermek büyük risk taşıyor.Bebekler tarafından tüketilen su, su zehirlenmesine neden olur bu da bebeğin nöbet geçirmesine, komaya girmesine hatta ölümüne neden olabilir.

 

Bebeklere su verilmesi neden tehlikeli?

Anne sütü  protein, vitamin, mineral, karbonhidrat ve yağ gibi ihtiyaç duyulan besin maddelerini içermektedir. Bebekler hızlı bir şekilde büyür.

Bebekler enerjik oldukları için ihtiyaçları bizimkinden daha yüksektir. Su bebeğin bu ihtiyaçlarını karşılamaz. Bebeğinizin hayati beslenme ihtiyaçları anne sütünde mevcuttur


 

Su sebebi ile zehirlenme ölümcül sonuçlara neden olabilir mi?

Kısa sürede çok fazla su tükettiğinizde su zehirlenmesi yaşarsınız. Yetişkinler susuzluğu düzenleyebilir ve su alımını durdurabilir ancak bebekler böyle bir yetkiye sahip olmadıkları için kontrol edemezler. Bu nedenle su zehirlenmesi bebeklerde ölümle sonuçlanabilir. 


 
Bul
Cevapla
« Önceki | Sonraki »


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir