Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dekorasyonunuz Zevkinizi Yansıtsın
#1

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

Dış dünyadan uzak, huzurun adresi ve kendi kaleminizi yansıtan bir ortam olan eviniz tamamen sizin zevklerinizi taşımalıdır. Özellikle de sizin zevklerinizi taşıyan bir dekorasyonda yaşamak bir evi yuva yapmanın en önemli püf noktasıdır. Bu yazımızda sizlere dekorasyon ve zevkler ilişkisinden bahsedeceğiz. Dekorasyonun kendi zevklerinizi taşıması konusunda bazı püf noktalara değinerek işinizi biraz da olsa kolaylaştıracağız.
Doğal olun!

Dekorasyonda illaki stillere ya da kurallara bağlı kalacaksınız diye bir kaide yok. Dilerseniz alakasız parçaları bir araya getirerek kendi zevklerinizi yansıtan ilginç adımlarda atabilirsiniz.
Kendi sanatınızı yaratın!
Duvar süslemelerinde illaki tablo kullanacaksınız ya da tablolar dekorasyonla uyumlu olacak diye bir kısıtlama yapmayın. Bazen geniş evlerde duvarları resimle doldurmak için hatalar yapılabilir. İşinizi kolaylaştırmak için duvarlarınıza eskilerden kalma antikalarla ya da çeyizinizde bulunan dantellerle dahi süslemeler yapabilirsiniz. Özellikle resimlerle şekil vereceğiniz doğaçlama bir süsleme sizi inanılmaz mutlu edecektir.
Kişisel fikirlere yer verin!
Dekorasyon ve zevkler ilişkisinin önemli kurallarından birisi de kişisel zevklerdir. Masanızın üzerinde şık bir tepsi ya da geniş bir kase şeklinde objenin içerisine sizi mutlu edecek ve gördüğünüzde keyif alacağınız objeleri yerleştirebilirsiniz. Bunlar yurtdışı seyahatlerinden getirdiğiniz birbirinden farklı deniz taşları olabilir mesela. Özellikle de gezdiğiniz yerlerdeki anılarınızı renkli kağıtlara yazarak bu taşlara kurdelelerle bağlayabilirsiniz.
Cesur davranın!
Unutmayın ki burası sizin eviniz. Neyi nerede istiyorsanız orada kullanabilirsiniz. Eşya seçimi ve renkler konusunda cesur davranın. Uzun zamandır aklınızda olan ve çok sevdiğiniz bir objeyi evinizin dilediğiniz kısmında cesurca kullanın. Nihayetinde istediğiniz an eşyalarınızı değiştirme fırsatınız var.
Özellik yaratın!

Evinizde ilgi duyduğunuz hobileriniz için özel alanlar yaratın. Eğer müzik dinlemeyi seviyorsanız plaklardan farklı süslemeler yaratıp çalışma masanızın üst kısmını dekore edebilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız kitaplarınız için bir okuma köşesi de oluşturabilirsiniz.
Farklılıklara yer verin!
Klasik fikirlerin dışına çıkın. Örneğin; tuvalet dekorasyonunda dahi farklılıklara yer verebilirsiniz. Geniş bir tuvaletiniz varsa duvarlara tablolarla süslemeler yapabilirsiniz. Farklı ışıklandırma sistemleri de kullanmanız mümkün. Unutmayın ki dekorasyon ve zevkler ilişkisinde sizin evinizde sizin zevklerinizle farklılık yaratmanız en önemli noktadır.
Bul
Cevapla
#2

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

dekorasyon da yaratıcılık normal düşünce ürünümüdür, yoksa sıradan insanların yapabileceği bir işmidir.
Bul
Cevapla
« Önceki | Sonraki »


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir