Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Estetik Burun Cerrahisi (Rinoplasti)
#1

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

Burun şeklini düzeltmek için yapılır. Buna ek olarak, aynı ameliyatla burundan kaynaklanan nefes alma problemleri de giderilir. Burun estetiğinde amaç, yüzün diğer kısımlarına uygun orantı ve büyüklüğe sahip, iyi nefes alan bir burun oluşturmaktır.

Her burun estetik ameliyatı, burnu küçültmek demek değildir. Eğer burnun uzunluğu ve yüksekliği, yüzün diğer kısımlarına göre küçükse, bu oranı düzeltmek için kıkırdak ve kemik ilaveleri de yapılabilir.

En güzel sonuç, estetik ameliyat olduğu başkaları tarafından anlaşılmayan, simetrisi düzgün, yüz ile orantısı uyumlu ve doğal burundur.
Burun estetiği, diğer estetik cerrahi uygulamalardan biraz farklıdır. Operasyonun başarısı ve kalitesi, büyük ölçüde cerrahın bilgi, beceri ve deneyimine bağlıdır. Hastanın beklentilerinin doktor tarafından bilinmesi, bunların gerçekçi olup olmadığının anlaşılması ve beklentilerin ne kadarının karşılanacağının hastaya anlatılması çok önemlidir.
Estetik burun cerrahisinde yaş sınırı çok özel nedenler yoksa 18 yaş civarıdır.
Operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır genellikle.
Genel anesteziye ek olarak, ameliyat sırasında burun derisi altına uygulanan uzun etkili lokal anestezi sayesinde, hastalar ameliyat sonrası ağrı duymayabilir.
Ameliyat ortalama 2 saat sürmekte vea meliyat sonunda görünür bir yara izi kalmamaktadır.
Günümüzdeki burun ameliyatlarında ameliyatı sonrası, burun içine klasik tamponlar yerine “split” denen silikon tamponlardan yerleştirmektedir. Bu sayede hasta, ameliyattan hemen sonra burnundan nefes alabiliyor. Hastaların ameliyat sonrası dönemi , bu sayede daha rahat bir şekilde geçirmeleri sağlanıyor.
Ameliyat sonrası gözaltlarında oluşabilecek şişme ve morluklar, genellikle 1 hafta içinde kayboluyor.
Hastaların pek çoğu, 1 hafta içinde, ameliyat oldukları anlaşılmayacak şekilde, günlük aktivitelerine dönebiliyor.

Elbette kişi bedeninde kendini rahatsız eden herhangi bir yerini estetik cerrahi ile düzeltme hakkına sahiptir.
Bununla birlikte bu durum , yaşamını olumsuz etkileyecek kadar sıkıntı vermiyorsa , kişisel görüşüm ; bıçak altına yatmamasıdır.
Sağlını tehdit edecek bir durum sözkonusu olmadıkça her ameliyat risk taşır düşüncesiyle bir kez daha kesin karar verilmeden , enine boyuna düşünülmesinden yanayım.
Shy
Bul
Cevapla
#2

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

merhaba ben ento kbb de açık rinoplasti olmayı plaanlıyorum ama doktor seçimi konusunda çok kararsız kaldım. yardımcı olanbilir miisniz?
Bul
Cevapla
#3

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

ento kbb ile en sonunda görüşmeye gittim. bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine prof. dr. ismail özdemir ile görüştüm. doktor bey bende çok güven uyandırdı. hala kendi kendimi korkutuyorum ama en kısa sürede tekrar doktor beyle görüşüp ameliyat günü alacağım.
Bul
Cevapla
#4

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

kızlarrrrrrrrrrr yarın ento da prof. dr. ismail özdemir e ameliyat oluyorummmmmm Smile
Bul
Cevapla
#5

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

burun estetiği düşünüyorum yardımcı olur musunuz ?
Bul
Cevapla
#6

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

Merhaba ameliayt günü korkup vazgeçtim desem inanır mısınız? Walla korkup gidemedim Smile Arkadşım en son tuttu kolumdan kendş doktoruna götürdü beni ve geçen hafta ekol kbb de bora karaali beye ameliyat oldum. Tavsiye eder misinz diye soracak olursanız şiddetle tavsiye edilirrr Smile)
Bul
Cevapla
#7

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

ben  de burun estetiği yaptıracaktım güvenilir bir yer arıyorum
Bul
Cevapla
#8

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

burun estetiği fiyatları çok yüksek oluyor mu ?
Bul
Cevapla
#9

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

(07-27-2015, 10:43 AM)pinarsucu93 Yazdı:  burun estetiği fiyatları çok yüksek oluyor mu ?

ben birkaç yeri araştırdım da burun estetiği fiyatları değişiyor yerlerine göre
Bul
Cevapla
#10

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

siz ozan balığa mı yaptırdınız estetiğinizi ben Fbm Güzelliği araştırdım sizin başka önerileriniz var mıdır bu konuda biraz tedirginim burun estetiği yaptırmam şart.
Bul
Cevapla
« Önceki | Sonraki »


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir