Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadın Yönetici mi Erkek Yönetici mi?
#1

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

İş hayatına henüz yeni atılanlar için önemli bir sorun olan kadın yönetici ve erkek yönetici bilgilendirmesi yapmak istiyorum. Evet konuşulan genelde erkek yönetici ile çalışmanın daha kolay olduğu yönündedir. Peki neden daha kolaydır da neden kadın yönetici ile çalışmak daha zordur? sizin düşünceleriniz nelerdir bu konuda?

Genel algıdan biraz bahsetmek gerekirse topuklu ayakabbı giymiş bir kadın yöneticidense janti bir giymiş erkek yönetici tercih edilir.
"Gallup firmasının yaptığı bu araştırmada kadın yöneticisi olan çalışanların %41’i , erkek yöneticisi olan çalışanların %35’i yöneticilerine karşı oldukça bağlı. Bakıldığında sadece bu durumu iş hayatında değil kadının genel yaşamında da bu şekilde görünmektedir. Sonuçta kadının, sürekli ilgilenmek zorunda olduğu çocuklar gibi annelik duygusunun yer aldığı fazlaca etkileyecek unsurları vardır. Haliyle bu şekilde sürekli çalışan bir kadın kuracağı ekiple de erkek yöneticilere bakarak daha katkı sağlamakta ve çalışanların sadakatini kazanmakta." bu bilgiden de gördüğünüz üzere yönetici konusu oldukça önemli ve de merak edilen bir konudur.
Peki kadın yönetici veya erkek yöneticinin iyi olduğu belirlenirken bu kişiler cinsiyetlerinin önemi nedir? Elbette ki önemlidir. İnsanların genellikle hem cinsleriyle çalışmaları ve iş ortamında anlaşmaları oldukça güç bir durum yaratabilir.
Konuya bir de farklı bir bakış açısı benden olsun istedim. Sizce yönetici olunacak firmanın sektörünün cinsiyet ile uyumu ne kadar önemlidir? Bu eşleşme şirketin efektifliğini arttırabilir mi? Bu konudaki yorumlarınızı alabilir miyim? Bir firmasını ele alalım mesela, sizce erkek giyim sektörüne bir erkek mi yoksa bir kadın mı daha iyi yöneticilik yapabilir? Erkek erkeklerin ihtiyacından anlar ve o nedenle o mu tercih edilmelidir sizce?
Yorumlarınızı bekliyorum.
Bul
Cevapla
« Önceki | Sonraki »


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir