Değerlendir:
  • 1 Oy - 5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ruh beden ilişkisi
#1

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

Hayatta ya da aramızda olmayan başarılı insanları incelediğinizde, yüksek enerjiye sahip olmayan bir kişiyi gösteremezsiniz. Ortak özellikleri enerji dolu olmalarıdır. Sizin de istediğiniz yaşama doğru hareket etmeniz için enerjiye ihtiyacınız var. Enerji neşenin, mutluluğun ve başarının kaynağıdır.
Genelde hastalıklardan korunmak ya da kurtulmak için uğraş veririz. Sağlıklı olmayı hasta olmamakla özdeşleştiririz. Ama sağlığımızı, dolayısı ile enerjimizi geliştirmek konusunda bir çaba göstermeyiz.
Sabah yataktan kalkmakta zorlanıyor ve kendinizi güne başlarken yorgun hissediyorsanız, gün boyunca enerji seviyeniz düşük ve kendinizi tükenmiş hissediyorsanız, o gün tek amacınız kendinizi akşam eve atmak ise, arzuladığınız geleceği nasıl yaratabilirsiniz? İstediğiniz yaşamı yaratmak için enerjiye ihtiyacınız var. Enerji dolu olduğunuzda hayata ve olabileceklere olan bakış açınız değişir.
Vücudunuzun sizi götürebileceği yere kadar gidebilirsiniz. Enerji seviyeniz, ruhsal ve fiziksel olarak içinde bulunduğunuz duruma bağlıdır. Bu yüzden, güçlü ve enerjik olabilmeniz için hem ruhunuz hem de vücudunuz üzerinde çalışmanız gerekiyor. Birlikte çok büyük bir güç oluştururlar.
Ruhunuz sağlıklı olmazsa, bedeniniz de sağlıklı olmaz. Enerji dolu olmak istiyorsanız, ruhsal sorunlarınızı çözmelisiniz. Yoksa sırtınızdaki bu yük altında ezilirsiniz, adım atacak haliniz kalmaz.
Nefret, kin, öfke ve kızgınlık ilk başta enerji veren duygular gibi görünse de, hemen sonrasında enerjinizi tüketirler. Önceki enerji seviyenizin de altına düşersiniz. Bu duygular ilk başta sizi hırslandırır, ama daha sonra sizi zehirlediklerini fark edersiniz.
Ruh sağlığınızın yerinde olması için, size heyecan veren hayal ve hedeflerinizin olması gerekir. Uğraştıkça, ilerledikçe çekiciliği artan bir hedefiniz olduğunda, yorulmak nedir bilmeyeceksiniz.
Olumlu düşünmelisiniz, geleceğe umutla bakabilmeli-siniz. Moraliniz çabuk bozuluyorsa, kolaylıkla duygusal yıkıma uğruyor ya da yıpranıyorsanız, fiziksel olarak ne kadar sağlığınız yerinde olursa olsun, enerji seviyeniz düşük olur.
Sağlıklı olmak, enerjinizi arttırmak, kendinizi sevmekle başlar. Kendinize değer vermekle başlar. Bazen eşyalarımıza, vücudumuza verdiğimizden daha fazla değer veririz.
Enerjinizi neler yaparak artırabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Birçok kişi kontrol edebilecekleri bir şey olmadığını düşünür. Bazı günler enerjikler, bazı günler değiller. Bunun yapılarından ya da tesadüf olduğunu düşünürler. Bu tamamen yanlış bir inançtır. Her gün yaptığımız seçimlerin enerji seviyemiz üzerinde önemli ölçüde etkisi vardır.
Enerjimiz nereden gelir? Hücrelerimizden. Enerji seviyemiz hücrelerimizin sağlıklı olmasına bağlıdır. Vücudumuzda yetmiş beş trilyonun üzerinde hücre vardır. Değişik türdeki hücrelerin farklı yapıları ve görevleri vardır. Eğer sağlıklı olmak ve yüksek bir enerji seviyesine sahip olmak istiyorsanız, hücrelerinizi sağlıklı tutmalısınız. Hücrelerinizin sağlıklı olabilmesi için üç şeye ihtiyaçları vardır: oksijen, besin ve atıklarını uzaklaştırabilme yeteneği.
Hücrelerimize bu istediklerini verebilmenin bazı yolları vardır. Yani başka bir deyişle enerjimizi kontrol edebilmenin bazı yolları vardır. Uygun bir şekilde beslenirseniz, spor yaparsanız, derîn nefes alır ve uykunuza dikkat ederseniz, uzun yıllar enerjinizi korur ve sağlıklı yaşarsınız.
Shy
Bul
Cevapla
#2

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

Makyaj yaparken makyaj teknikleri arasında kayboluyorum bazen, ne yapacağımı şaşırıyorum. Biraz da takıntılı bir haldeyim galiba, sürekli makyajla ilgili kafa yoruyorum, araştırma yapıyorum. Bilgisayarın başında geçirdiğim sürenin çoğunu makyaj blogları gibi sitelerde harcıyorum. Bu durumun psikolojik olduğunu düşünüyorum. Siz ne tavsiye edersiniz? Bir psikoloğa görünmem uygun olur mu acaba?
Bul
Cevapla
« Önceki | Sonraki »


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir