Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saç Ekimi Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci
#1

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

Saç ekimi operasyonunu, günümüzde en sık tercih edilen kozmetik ve estetik uygulamalardan biri olan saç ekimi uygulası, hem kadınlar hemde erkekler tarafından saç dökülmesi, saç kaybı ve kellik gibi sorunların giderilmesi amacıyla tercih edildiği gibi bu uygulama aynı zamanda kaş, kirpil, sakal ve bıyık bölgelerine yapılacak olan nakil işlemleri için de tercih edilmektedir. Kadınlar da erkeklerde dış görünümleri konusunda yaşadıkları estetik kaygıları nedeniyle özgüven problemleri yaşayabilmekte ve saç ekimi işlemi ile bu sorunun da önüne geçilebilmektedir.

Saç Ekimi İşlemine Dair Bilinmesi Gerekenler
Saç ekimi her ne kadar konforlu cerrahi bir operasyon olsada her cerrahi müdahale öncesinde, operasyon ve iyileşme sürecini iyice araştırarak karar verebilmek önemlidir. Öncelikle başarılı bir saç ekimi uygulamasının, iyileşme sürecinin bir kaç evreden geçtiğini bilmelisiniz. Bu bahsettiğimiz saç ekimi operasyonu sonrası iyileşme süreci içerisinde bir miktar dökülmenin gözlemlenmesi olağandır. Ancak unutulmamalıdır ki bu dökülme geçici bir dökülmedir ve çoğunlukla saç ekimi işlemini takip eden iki ile dört hafta arasında genellikle geçici bir saç dökülmesi yaşanmaktadır. FUE saç ekimi yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimi işlemi sonrasında görülen saç dökülmesi, saç ekimi sonrası iyileşme süreci için doğal bir döngüdür. Saç ekimi işleminde saç kökleri, FUE saç ekimi yöntemi ile tek tek alınarak nakil işlemi yine tek tek yapılmaktadır. Fakat bu işlem, hem saç derisi hem de saç kökleri için bir şok etkisi yaratacağından dolayı saç kökleri büyüme evresine girmeden önce uyku evresine girer ve ardından da dökülmeye başlar. Bu süreçte ise ilk önce saçlar dökülecek, sonra ise ekilmiş olan saçlar tekrar sağlıklı bir şekilde çıkmaya ve uzamaya başlayabilecektir.

Saç Ekimi Operasyonu Sonrasında İyileşme Süreci
Saç ekimi operasyonu sonrasında iyileşme süreci ortalama olarak bir yıl kadar sürmekte ve bu süreç içerisinde farklı evreler yaşanmaktadır. Saç ekimi uygulaması sonrasında yaşanan iyileşme evrelerinin kendine özgü özellikleri vardır ve bu iyileşme süreci içerisinde kurallara uymak, saç ekimi operasyonunun başarılı bir sonuç vermesi açısından oldukça önemlidir. Saç ekimi uygulaması sonrasında yaşanan iyileşme sürecinde ki en önemli süre ilk üç gündür ve uygulama sonrasında evine gönderildn hastanın üç gün boyunca istirahat etmesi önerilmektedir. Bu ilk üç günlük süreçte, hastanın kafa kısmında bir miktar zonklama görülebilmektedir. Operasyonun ilk günü, yapılan anestezinin etkisinin devam etmesind bağlı olarak herhangi bir ağrı görülmez. Saç ekimi operasyonunu takiben ertesi gün başlayan ağrı ise ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Saç ekimi uygulamasının yapılmış olduğu ilk üç gün boyunca hastanın ense bölgesi bandajlı ama ekim yapılmış alan ise hafif açıktadır. Operasyon sonrasında hafif kanamalae meydana gelebileceği gibi operasyonun ikinci gününde kanamalar kabuklanmaya başlamaktadır. Bu iyileşme süreci içerisinde saç ekimi yapılan bölgeye dokunmak kesinlikle yasak olduğundan dolayı bandajlı olan ense kısmının üzerine yatılabilir. Saç ekimi operasyonu sonrasında, doktorunuzun size vereceği ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlarınızı düzenli bir şekilde ve zamanında kullanmanıx gerekmektedir. Saç ekimi operasyonunu olumsuz olarak etkileyen bit durum da alkol ve sigara kullanımı olduğundan dolayı operasyonun ilk günlerindr alkol ve sigara kullanımı yasaktır.

Yine operasyon sonrası iyileşme sürecinde, yorucu aktiviteler, spor ve cinsel ilişki kaçınmanız gereken durumlardandır. Çünkü, bu tür fiziksel aktiviteler, ekilen saçların sağlıklı ve canlo bir şekilde çıkmalarını önleyebilir. Saç ekimi uygulaması sonrasında ki ilk hafta, pansuman ile ilk yıkamanın gerçekleştirileceği zamandır ve ilk yıkama saç ekimi konusunda büyük önem taşımaktadır. Saç ekimi uygulaması sonrasında ilk yıkama ve pansuman için operasyonun gerçekleştirildiği merkezi yeniden ziyaret etmeniz gerekmektedir.Ayrıca saç ekimi fiyatları için bize uğramayı unutmayın.
Bul
Cevapla
« Önceki | Sonraki »


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir