Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tahinin Faydaları
#1

Yonca Toptan Toptan Alışveriş

Tahinin faydaları
Tahin pekmez ile yenirmi?
Kansere karşı koruyan karışım: Süt-tahin-pekmez
Uzmanlara göre  kış mevsiminde enerji verecek, tok tutacak, zihin faaliyetlerini  arttıracak  aynı zamanda DNA hasarını önleyip kansere karşı koruyacak süt-tahin-pekmez ve bal karışımını önerdi
Tahin çok iyi bir karbonhidrat ve protein kaynağıdır. İçeriğinde bulunan vitamin, mineral ve faydalı yağ asitleri vücuda inanılmaz bir enerji ve güç verir. Tahin genelde kış aylarında üşümeyi engellediği ve soğuk algınlığıgrip gibi rahatsızlıklardan koruduğu için tüketilir. Geleneksek olarak pekmezle karıştırılarak tüketilen tahini süte de karıştırabilirsiniz. Tatlandırmak için pekmez ya da bal kullanabilirsiniz. Bir bardak süte bir tatlı kaşığı tahin, bir tatlı kaşığı bal ya da pekmez ölçüsüyle elde edeceğiniz bu içecek gün boyu enerji verecek, vücudunuzun ihtiyacı olan birçok vitaminle birlikte eser element ve minerali de almamızı sağlayacaktır. Tahinin DNA hasarını önleyen yapısıyla kanserle mücadele eden bu içeceği gün içinde sürekli bir şeyler yeme ihtiyacı hissedenlere özellikle tavsiye ediyorum. Bu karışım uzun bir süre tokluk hissi oluşturarak kilo alımının önüne geçecektir" dedi.
 
HERKES İÇEBİLİRMi?

Sütün proteinden zengin yapısına tahinin DNA hasarını önleyen, kanserden koruyan özellikleri ve pekmezin/balın doğal enerjisi eklenince ortaya çıkan bu karışım sağlık, mutluluk ve enerji deposu oluyor.
 
uzmanlar, vücuttaki zehri atabilen tek besinin tahin olduğunu ve sağlığımıza inanılmaz faydalar sağladığını belirttiler. İşte tahinin daha önce hiç duymadığınız faydaları…
İşte vücuttaki zehirleri yok edebilecek güçte olan tahinin sağlığımıza olan faydaları…
İçeriğindeki zengin mineral yapısı sayesinde kemik gelişiminde oldukça faydalıdır. 

Kemik gelişiminde, yapısında bulunan bazı maddeler nedeniyle oldukça faydalıdır.

Safra kesesinde oluşan taşların dökülmesinde, bronşite aynı zamanda da nefes darlığına iyi geldiği bilinmektedir.
Günde iki kaşık yenilen tahinin bir kilo biftekte yer alan proteinin olduğu söylenmektedir. 

 Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların yarattığı toksinlere karşı koruma sağlar.
Yaşlanmaya bağlı hafıza kayıplarının (Alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

 E vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Vücuda enerji verir.Tahinde çok miktarda bulunan E vitamini ile tüm bu yararları da vücudumuza kazandırabiliriz….
E, C ve B vitaminleri açısından zengindir. Hücre yapısının bozulmasını engeller. Yaraların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur.
tahinin vücuda faydaları, tahin kansere iyimi, tahin pekmez
 
Bul
Cevapla
« Önceki | Sonraki »


Foruma atla:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir